2006 nyarán került megrendezésre a 42. Billingham-i Folklór Fesztivál Angliában, melyre a Csillagszeműeket kérték fel Magyarország képviseletére. Hat évvel ezelőtt ugyanezen a fesztiválon vett részt a csoport, de Billingham nem csak ezért fontos az együttes, Timár Sándor és Böske számára, hanem azért is, mert sok évvel ezelőtt itt volt szerencséjük találkozni Yutaka Harada san-nal, aki elindította a máig is tartó sikeres és folyamatos kurzussorozatot Japánban.
Idén hat ország vett részt a fesztiválon: Kína, Korea, Mexikó, Lengyelország, Palesztina és Magyarország.
a csoport és a buszuk
A siker kulcsa a magyar csapat számára nem csak a fergeteges előadások sorozata volt, hanem a fesztivált megelőző European Express nevű program lebonyolítása, melyet a billingham-i szervezők rendeztek májusban az angol gyermekek számára. Erre a programra a Csillagszemű egy kisebb „delegációt” küldött Angliába, ahol egy héten át járták a környékbeli iskolákat és az ott tanuló gyermekeknek tanítottak magyar néptáncot, magyar kézművességet, valamint magyar népmeséket hallgattak angolul és megismerkedtek különféle magyar hangszerekkel és népzenékkel. Ezen kívül megtanították őket néhány magyar szóra, és bemutatták az ország földrajzi helyzetét, adottságait, történelmét, kultúráját. Ezután a nagy érdeklődésre való tekintettel egy hetes kurzust tartottak ugyanezen témában a billingham-i Bede College-ben, ahol később a fesztivált megrendezték. A gyermekek egy kis European Express útlevéllel tértek vissza a fesztiválra, hogy üdvözöljék a Csillagszeműeket, és a fesztivál keretében még egy délutánt töltöttek együtt a csoporttal.
az angol kisgyermekek tekerőt hallgatnak
A folyamatos műsorokon kívül az együttes ellátogatott környező városokba is, tartottak kurzust felnőtt tánctanároknak, akik Anglia több pontjáról érkeztek, hogy magyar néptáncot tanulhassanak. A csoport zenekara, a Pentaton Népzenei Együttes közös zenei műsort állított össze a többi csoportok zenészeivel, óriási sikert aratva. Esténként pedig minden ország tartott táncházat a többi csoport számára, hogy minden kultúrába és néptáncba belekóstolhassanak a résztvevők, és még jobb kapcsolat alakuljon ki közöttük.
palesztin táncosok magyar ruhában
A munkán felül természetesen rengeteg élményt szereztek a csoportok, életre szóló barátságok alakultak ki országok, együttesek és táncosok között, példát mutatva a világ számára, hogy teljesen különböző kultúrák közt micsoda szeretet és béke alakulhat ki.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.